Р България
Начало
І
Карта на сайта
І
Контакти
І
English Version
Министерство на труда и социалната политика
 
Министерство
 
1997г. - към момента
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА   
Министри:
от 06 август 2014 г. – проф. Йордан Христосков
от 28 май 2013 г. до 06 август 2014 г. – д-р Хасан Адемов
от 13 март 2013 г. до 28.05.2013 г. – Деяна Костадинова
от 27 юли 2009 г. до 13 март 2013 г. - Тотю Младенов
от 17. 08. 2005 до 27 юли 2009 г.- Емилия Масларова
от 18. 07. 2003 до 17. 08. 2005 г. - Христина Христова
от 24. 07. 2001г. до 18. 07. 2003 г. - Лидия Шулева
от 13. 06. 1997г.  до 24. 07. 2001г. - Иван Нейков
1991г. - 1997г.
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНИТЕ ГРИЖИ
Министри:
от 13. 02. 1997 г. до 13. 06. 1997 г. - Иван Нейков  
от 26. 01. 1995 г. до 13. 02. 1997 г. - Минчо Коралски
от 17. 10. 1994 г. до 26. 01. 1995 г. - Йордан Христосков
от 29. 12. 1992 г. до 17. 10. 1994 г. - Евгений Матинчев
от 11. 11. 1991 г. до 29. 12. 1992 г. - Векил Ванов
1990г. - 1991г.
МИНИСТЕРСТВО НА ЗАЕТОСТТА И СОЦИАЛНИТЕ ГРИЖИ
Министър:
от 22. 09. 1990 г. до 11. 11. 1991 г. - Емилия Масларова
1968г. - 1976г.
Министерството е възстановено на 27. 12. 1968 г. като наследник на Комитета по труда и работната заплата и съществува до 17. 04. 1976г.
Министри:
от 15. 04. 1975 г. до 17. 04. 1976 г. - Ангел Чаушев
от 08. 07. 1974 г. до 15. 04. 1975 г. - Кирил Зарев
от 27. 12. 1968 г. до 08. 07. 1974 г. - Мишо Мишев
1947г. -1951г.
С Конституцията на НРБ от 1947г. Министерството на социалната политика е преименувано на МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНИТЕ ГРИЖИ
Министри:
На 26. 01. 1951 г. министерството е закрито
от 20. 01. 1950 г. до 29. 12. 1950 г. - Добри Терпешев
от 11. 12. 1947 г. до 20. 01. 1950 г. - Здравко Митовски
15.09.1944г.
Към Министерството на социалната политика са включени следните учреждения:
- Дирекция за обществени грижи от Министерството на вътрешните работи
- Институт за обществени осигуровки 
- Дирекция на труда от Министерството на търговията, промишлеността и труда
- Създава се и Дирекция "Народни пенсии"
09.09.1944г.
МИНИСТЕРСТВО НА СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА
Министри:
от 22. 11. 1946г. до 11. 12. 1947г. - Здравко Митовски
от 17. 08. 1945г. до 22. 11. 1946г. - Георги Панов
от 09. 09. 1944г. до 17. 08. 1945г. - Григор Чешмеджиев
  Със сходни задачи и функции са съществували и няколко комитета:
1959г. - 1962г.
1963г. - 1968г.
1976г. - 1981г.
1983г. - 1987г.
1990г.
Комитет по труда и цените
Комитет по труда и работната заплата
Комитет по труда и работната заплата
Комитет по труда и социалното дело
Комитет по труда и социалното осигуряване