Р България
Начало
І
Карта на сайта
І
Контакти
І
English Version
Министерство на труда и социалната политика
 
Задай въпрос
Въпроси и отговори
 

Подкрепа за детето и семейството

04-04-2014
Исмаил  Отговор

Уточнение към въпроса ми от 31.03.2014 г. - след като срока на ЕР на ТЕЛК е до 01.02.2017 г. следва ли да се плати до 28.02.2017 г. помощта или се плаща до 31.01.2017 г.

04-04-2014
П. Нешева  Отговор

Задравейте, родила съм 2 деца второто живее при мен а първото е настанено в дом с отказна декларация и по късно разбрах че е осиновено.Колко детски трябва да получавам 35лв. или 50 лв.

03-04-2014
Светлана Димитрова  Отговор

Ламинирах акта за раждане на детето си за удобство и добро съхранение на документа, но това стана пречка за изплащане на еднократната помощ при раждане. Има ли начин да ми бъдат изплатени?

03-04-2014
николай илиев  Отговор

Г-жо Павлова,благодаря за отговора на въпроса ми от 31.3.14,но има една подробност-аз живея на 340 км.от социалната служба и ако само ще ги информирам,ще го направя по пощата.Въпросът е ще ми прекратявят ли молбата, да подавам ли нова с доходите и на мъжа ми или остава старата молба,докато не изтече срока й.Това е важното за мен,другото ще го чета.

02-04-2014
liudmila dimitrova  Отговор

ima li pravo na ednokratna pomo6t vnu4kata mi koqto e na 10g. i e dispanserizirana s asma i ako ima kade da otideme blagodarq.

01-04-2014
Валентинова  Отговор

Интересува ме какъв е редът за подаване на сигнал и последващи действия за дете,което живее с баща си,като същият не се явява отглеждащ родител по силата на семейният кодекс, в жилище без настоящ адрес?Бащата обитава жилището назаконно,според законодателството на РБ.

01-04-2014
НИКОЛ КРЪСТЕВА  Отговор

ПОДАДОХ МОЛБА ЗА ДЕТСКИ ДОБАВКИ ЗА ДВЕ ДЕЦА. ЕДНОТО ОТ ТЯХ ЩЕ ЗАВЪРШИ ТАЗИ ГОДИНА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ. ЗА ВТОРОТО МИ ДЕТЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ЛИ ИЗПЛАЩАНЕТО НА ДЕТСКИ ДОБАВКИТЕ, СЛЕД КАТО НЕ ПОДАМ УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА УЧАЩ. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

31-03-2014
николай илиев  Отговор

имам действаща молба по чл.7 ЗСПД до юни 2014.Предстои да сключа брак през април.Следва ли да информирам ДСП за промяната и да подам нова молба, с новите обстоятелства и доходи или това да стане при подаване на следващата молба през юли 2014. Моля за спешен отговор за да не ме санкционират.

31-03-2014
С. Исмаил  Отговор

Здравейте, въпросът ми е дете с Експертно решение на ТЕЛК издаден на 16.02.2014 г. със срок до 01.02.2017 г. подадох молба-декларация в социалните по член 8 Д. Получих заповед, че ще ми плащат от 01.02.2014 до 31.01.2017 г. по 240 лв. Правилен ли е срока определен в заповедта

29-03-2014
Тодрова  Отговор

На10.03 подадох молба за помощта като майка студентка, на 28.03. подадох молба във ВУЗ, където уча за прекъсване. Имам ли право на помощта- към момента на подаване съм била студентка и детето ми е било на 1мес.?

Първа      Предна Въпроси 21 до 30 от 200 Следваща      Последна