Р България
Начало
І
Карта на сайта
І
Контакти
І
English Version
Министерство на труда и социалната политика
 
Задай въпрос
Въпроси и отговори
 

Заетост и безработица

04-07-2014
Бoянка Mарашлиева  Отговор

От кога влизат в сила новите указания на МТСП относно начина на изчисляване на обезщетенията за безработица, на лица с осигурителни периоди в страни от ЕО? Само доходите получени в България ли се вземат предвид, ако последната месторабота е различна от БГ и до колко месеца назад?

03-07-2014
Бояна Чакърова  Отговор

Безработна съм по чл 71 ал 1 имам ли право на парично обещетение за безработни . От бюрото по труда могат ли да ми попречат да получа обещетение след като ми предлагат оферти за работа които може би те самите не биха приели.

02-07-2014
Бoянка Mарашлиева  Отговор

Здравейте, въпросът ми е свързан с указанията на МТСП от 03.06.14 за изчисляване на обезщетения за безработица по БГ законодателство на лица с осигурителни периоди и в страни от ЕО. Ако последната месторабота е в БГ /6 месеца/, а предходната /6 месеца/ в страна от ЕО или обратно кой доход се взема като база. Доколкото разбрах сумирането отпада.

02-07-2014
Диана Колева  Отговор

Прекратиха ми обезщетенията от бюрото по труда ,поради започване на трудов договор.Изтича на 1.7. 14 г.Заедно с това работя и по граждански договор,който все още не е изтекъл.Трябва да се регистрирам в Бюрото ,а не мога защото гражданския не е прекратен още.Имам само 7 дни за регистрация.Останали са ми 9 месеца за получаване от Нои.Какво да правя?

01-07-2014
П. Бакалова  Отговор

До 14 фев.2014г. получавах обезщетение за безработица. От м.април съм на работа, но отново очаквам съкращение. Мога ли отново да ползвам обезщетение и какво?

28-06-2014
Катрин Йорданова  Отговор

Счита ле се за педагогически стаж длъжността възпитател в център за настаняване от семеен тип?

27-06-2014
георги  Отговор

получавам средства от програма към вас, средствата ми се превеждат в сметка към "Корпоративна търговска банка АД" тази банка ми бе определена служебно от вас, бих искал да ми дадете съвет към кой да се обърна, за да се превеждат средствата от вас към друга сметка към друга банка

27-06-2014
Сашова  Отговор

От 01.07.2014 година оставам без работа по чл.325 , т.3 от КТ. Имам ли право на обезщетение за безработица, ако за периода до 27.11 2014 година майка ми ползва отпуск за отглеждане на дете до 2 години вместо мен.

27-06-2014
Тодор Спасов  Отговор

Прекратих трудовия си договор на 24.06.2014 г., на основание чл.327, ал.1, т.2-неплащане на работна заплата за няко месеца. Имам непрекъснат трудов стаж в продължение на 15 години. Защо в бюрото по труда в гр. София, кв. "Левски" ми казаха, че имам право на обезщетение за безработица само за 4 месеца и то минималния размер-7.20 лева на работен ден?

27-06-2014
Тодор Спасов  Отговор

Прекратих трудовия си договор на 24.06.2014 г., поради неплащане на заплатата няколко месеца, на осн. чл.327, ал.1, т. от КТ. Защо в бюрото по труда ми казаха, че имам право на обезщетение само 4 месеца и то в минималния размер - 7.20 лева на работен ден, след като прекратяването на договора е по вина на работодателя?

Първа      Предна Въпроси 21 до 30 от 200 Следваща      Последна