Р България
Начало
І
Карта на сайта
І
Контакти
І
English Version
Министерство на труда и социалната политика
 
Задай въпрос
Въпроси и отговори
 
Трудово право на Република България
03-10-2013
Стела Веселинова 
Въпрос

Попадат ли артист-оркестрантите, диригента, концертмайстора и др. длъжности от Духов оркестър местна дейност към Община като длъжности в музикални институти и ползват ли удължен платен годишен отпуск по НРВПО в размер на 36 дни?

14-10-2013
Наталия  Скотарова - главен специалист "ТПООУТ"
Отговор

В чл. 29 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските е предвидено, че артистичният и художествено- техническият персонал в театрите, цирковете, музикалните институти, кинематографията и радиостанциите, както и художествено-техническият персонал в телевизиите имат право на удължен платен годишен отпуск в размери съгласно приложение № 1. По въпроса, дали посочените в запитването длъжности попадат “като длъжности в музикални институти”, следва да се обърнете към Министерство на културата. МВ/